Автор Тема: WorkLog (багато фото!!!)  (Прочитано 4896 раз)

Оффлайн VV-Lviv

• Сотник
  • http://galknife.com.ua/
WorkLog (багато фото!!!)
« : 13 Октябрь 2013, 11:50:46 »
Доброго здоров'ячка усім небайдужим, ось, вирішив відобразити, як я робив чергового ножа, сподіваюсь адміністрація не "взує" мене за велику кількість контенту  popl. Ну до справи.
Як завжди все розпочинається з ідеї. Малюю ескіз в графічному редакторі Inkscape в масштабі 1:1, коли отримаю те, що подобається роздруковую ескіз на принтері.

Далі підбираю необхідні матеріали: дерево (палісандр), піни, титан для больстера, матеріал для проставки, використовую зазвичай поліпропілен, його можна замовити на Brisa, він зручний тим, що легко обробляється і не боїться вологи.

Наступним кроком розмічаю плечики клинка, приміривши його до ескізу. Розмітку роблю маркером під лінійку, слідкую за тим, щоб лінія була паралельна рікассо.

Далі нарізаю необхідні шматки пінів, довжиною трохи менше 1 см. Використовую звичайну пилку по металу, а місце розрізу змащую машинним маслом. Під час різки пінів треба слідкувати за тим, щоб вони сильно не перегрівались.

Оффлайн VV-Lviv

• Сотник
Re: WorkLog (багато фото!!!)
« Ответ #1 : 13 Октябрь 2013, 11:54:53 »
Після розмітки клинка трохи змащую його маслом і обмотую малярним скетчем, щоб захистити від подряпин і корозії, та й безпечніше працювати з таким клинком.

Наступним кроком починаю шліфувати поверхню майбутнього больстера. Для цього використовую наждак наклеїний двостороннім скетчем на рівну поверхню. В якості площини використовую скло або дощечку. З абразиву надаю перевагу швейцарській SiA, вона не засалюється швидко, в міру агресивно знімає матеріал і досить довго служить.

Нарізані піни затискаю в патрон свердлильного станка і шліфую їх на середніх обертах.
Після шліфовки пінів заміряю їх діаметр і підбираю необхідні свердла.
Далі починаю підрізати плечики клинка.  Основну масу металу знімаю на гріндері.

Далі знімаю матеріал ручною шліф машинкою, крім цього роблю насічку на хвостовику (який попередньо обрізав до необхідного розміру). Круги для шліф машинки роблю самостійно з звичайних відрізних кругів для болгарки.

Далі сточую плечики алмазними надфілями. Для цього фіксую клинок в тисках, а щоб плечики були рівними до паралельно наміченої раніше лінії ставлю полотно від старої пилки. Це дозволяє добре візуально контролювати процес.

Оффлайн VV-Lviv

• Сотник
« Ответ #2 : 13 Октябрь 2013, 11:59:27 »
Підрівнявши плечики (остаточну підгонку буду робити вже під босльтер). Берусь за розмітку отвору для хвостовика на больстері. Спочатку я розмічаю середню лінію і намічаю майбутні отвори за допомогою керна.

Розсверлюємо отвори.  Сверлити титан тре на малих обертах використовуючи масло, сверло повинно бути гострим.

Розсверливши отвори в больстері уточняю лінію отвору і знімаю основну масу металу. Титан обробляється на високих обертах погано (значно гірше ніж мельхіор чи нержавійка), тому процес досить марудний.

Знявши основну массу металу далі розточую отвір надфілями, зафіксувавши заготовку в тисках, роблю аналогічно як з плечиками клинка. При розточці контролюю паралельність ліній – заміряю відстані металевою лінійкою від полотна до межі верхнього розпилу.

Далі обточую больстер по контуру і розмічаю руків’я на бруску. Вирізаю по контуру форму і переношу її на деревяшку. Малюю контур руків’я, відмічаю де буде проходити хвостовик і помічаю центральні лінії.

Оффлайн VV-Lviv

• Сотник
« Ответ #3 : 13 Октябрь 2013, 12:04:25 »
Далі – фіксую дерево в тисках і розсвердлюю отвори для хвостовика з припуском 1 мм.

Торець, до якого буде прилягати больстер з проставкою шліфую на наждаку, так само як шліфував больстер. Таким способом я досягаю рівної поверхні. Для контролю малюю сітку олівцем і шліфую поки сітка не буде стерта, додатково контролюю лінійкою. Після шліфовки приміряю больстер з клином.

Якщо все добре, приступаю до склейки больстера. Знежирюю його ацетоном, покриваю епоксидною (використовую з добавкою металевої пудри, так шов менш помітний.  Забиваю больстер на клинок за допомогою металевої труби трохи розплющеної з одного кінця (щоб була овальна форма отвору, яким і забиваю больстер), при цьому використовую шкіряну прокладку між трубою і больстером (щоб не понищить грані).

Контролюю, щоб больстер став без перекосів, був перпендикулярний до клинка. Ставлю сушитись.
Після просушки видаляю зайвий клей, і зачишаю наждаком больстер.

Далі ще раз все приміряю, якщо все добре, немає перекосів і щілин приступаю до склейки пакету.

Оффлайн VV-Lviv

• Сотник
« Ответ #4 : 13 Октябрь 2013, 12:07:22 »

Для розведення епоксидки використовую пластиковий стакан.  Дозувати клей і затверджував можна за допомогою шприців, але найкраще це робити за допомогою електронної ваги. Далі знежирюю всі поверхні, заливаю отвір для хвостовика епоксидною, слідкую щоб вийшли усі бульбашки і ставлю на місце хвостовик.

Стискаю пакет, витираю зайву епоксидну і ставлю сушитись. Ту епоксидну, що залишилась не викидаю, використовую її як контрольну, щоб перевірити як полімеризувався клей.

Після того як клей засохне розмічаю середню лінію і обриси руків’я повторно (в ідеалі попередня і нова розмітка повинні співпасти, але це не суттєво).

За допомогою стрічкової пили і рашпілів надаю необхідну форму (профіль) руків’ю.

Далі намічаю отвори для пінів і розсвердлюю їх.  Потрібно слідкувати щоб отвори були розмічені точно один навпроти одного.

Оффлайн VV-Lviv

• Сотник
« Ответ #5 : 13 Октябрь 2013, 12:11:17 »

Після того як отвори розсвердлені  за допомогою рашпилів надаю необхідного перерізу руків’ю, з припуском 1 – 0,5 мм.

Далі знежирюю поверхні і вклеюю піни.

Після того як клеї полімеризується знімаю зайвий метал пінів на грюндері. Після цього обточую руків’я напильником, надаючи йому остаточної форми.

Підрівнюю необхідні місця надфілем

Далі зашліфовую руків’я наждаком зернистістю 100 – 200 – 320 – 400 – 800 – 1200 – 1500 – 2500. Використовую також  абразив Sia. При шліфовці не слід сильно тиснути, бо в місцях, де матеріал твердіший (наприклад  там, де піни) будуть горби, за цим тре слідкувати. Шліфую больстер.

Після наждаку руків’я має такий вигляд, мені сподобався,

Далі можна покривати все це данішом, який наливаю в пластиковий одноразовий стакан. Розхід дуже малий. Покривати слід тонким шаром кілька раз, це краще ніж одним товстим шаром. Якщо дерево дуже маслянисте, я зтикнувся з тим, що даніш дуже погано полімеризується, тож за цим слід слідкувати. З больстера даніш стираю ватною паличкою.

Оффлайн VV-Lviv

• Сотник
« Ответ #6 : 13 Октябрь 2013, 12:13:30 »
Ну от і все, далі, коли все добре підсохни тре за полірувати руків’я, можна використовувати віск карнауба. Ось тикий вийшов результат:

Сподіваюсь для когось ця невеличка стаття буде корисною  mbjk,

Оффлайн Джек

• Администратор
  • Сотник
  • 0953232882, 0974191142 Евгений
« Ответ #7 : 13 Октябрь 2013, 19:57:56 »
Спасибо огромное за труд!  poruk Очень доходчиво!  zhmzhm  Класс!!!!!  ngnczn

Оффлайн Gipson

• Хорунжий
  • **
« Ответ #8 : 13 Октябрь 2013, 20:19:31 »
Спасибо за подробное фото.Молодец! ngnczn

Оффлайн chs

• Хорунжий
  • **
« Ответ #9 : 13 Октябрь 2013, 22:00:15 »
Спасибо за подробное описание.  poruk
Подгонка больстера -"(використовую з добавкою металевої пудри, так шов менш помітний"- для меня нужное открытие. sps

Оффлайн Zona007

• Казак
  • *
« Ответ #10 : 14 Октябрь 2013, 10:46:23 »
Супер-туториал, спасибо большое ! ngnczn

Оффлайн filin-x

• Казак
  • *
« Ответ #11 : 14 Октябрь 2013, 15:14:47 »
Отличный log, фото супер, познавательно. Спасибо!
Даже если ваше объяснение настолько ясно, что исключает всякое ложное толкование, все равно найдется человек, который поймет вас неправильно.

Оффлайн mergen-71

• Будь внимателен к мыслям - они начало поступков
  • Сотник
« Ответ #12 : 14 Октябрь 2013, 15:42:05 »
 lugg отлично  zhmzhm
Если тебе плюют в спину,то ТЫ идешь вперед...

Оффлайн Yura

• Хорунжий
  • **
« Ответ #13 : 24 Март 2015, 22:06:38 »
Чудовий мануальчик  lugg
Дякую !!  mbjk,